Płaszcz grzewczy do beczek o średnicy 28/35 cm - 440W
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Płaszcz grzewczy do beczek 28/35 cm, 440W - Thermal Technology®
Elektryczny ogrzewacz beczek marki Thermal Technology® o mocy 440W, średnicy regulowanej od 28 do 35 cm oraz wysokości 42 cm, jest przeznaczony do ogrzewania lub utrzymywania stabilnej temperatury substancji przechowywanych w beczkach metalowych lub plastikowych (do 90°C). Produkt ten charakteryzuje się łatwym montażem, wszechstronnym zastosowaniem oraz energooszczędną konstrukcją.
Zastosowanie ogrzewacza beczek:
- Ogrzewanie cieczy takich jak oleje, związki chemiczne itp.
- Podgrzewanie materiałów o dużej lepkości, takich jak farby, kleje czy żywice
- Ogrzewanie gazów technicznych, takich jak tlen (z wyłączeniem gazów palnych)
- Ochrona substancji przed zamarzaniem lub upłynnieniem gazów
- Kontrola lepkości płynnych środków spożywczych (np. miód, syropy, dżemy)
- Roztapianie ciał stałych o niskiej temperaturze topnienia (czekolada, żywice, kleje)
Najważniejsze zalety ogrzewacza beczek Thermal Technology®:
- Regulowana średnica od 28 do 35 cm dzięki praktycznym zapięciom na rzepy
- Elastyczna i trwała konstrukcja wykonana z włókien aramidowych uszczelnianych silikonem RTV
- Izolacja termiczna z podwójnej warstwy ognioodpornego filcu i aluminiowej warstwy refleksyjnej
- Niskie zużycie energii – do 40% oszczędności energii dzięki wykorzystaniu rezystorów z włókien węglowych
- Prosta i precyzyjna regulacja temperatury za pomocą elektronicznego termostatu (zakres od 0 do 90°C)
- Stopień ochrony IP65, zapewniający odporność na pył i wilgoć
- Kabel zasilający o długości 3 m z przemysłową wtyczką 2P + T 16A (IP44)
- Odporność na wstrząsy mechaniczne, co zwiększa trwałość w warunkach przemysłowych
- Praktyczna torba nylonowa do łatwego przechowywania i transportu
- 12-miesięczna gwarancja producenta
Warstwy konstrukcyjne ogrzewacza beczek (od wewnątrz na zewnątrz):
- Włókna aramidowe uszczelniane silikonem
- Metalowa siatka uziemiająca
- Rezystor z włókna węglowego
- Tkaniny aramidowe
- Ognioodporne aluminium pokryte izolacją
- Ognioodporny materiał izolacyjny
- Zewnętrzna tkanina PCV w kolorze niebieskim
Dane techniczne produktu:
| Zasilanie | 230 V / 50 Hz |
|---|---|
| Moc grzewcza | 440 W |
| Wymiary | średnica 28-35 cm, wysokość 42 cm |
| Zakres temperatur | 0 - 90°C, regulacja co 1°C |
| Element grzejny | Rezystory z włókna węglowego |
| Stopień ochrony | IP65 |
| Certyfikacja | CE |
| Gwarancja | 12 miesięcy |
Ogrzewacz beczek Thermal Technology® to pewność stabilnej temperatury oraz energooszczędność i wygoda użytkowania w różnych zastosowaniach przemysłowych.